A húsvéti, Baranya és Tolna megyei kirándulásunkat Mecseknádasddal zártuk, ahol a német tájházat néztük meg.
Egy, a környék tájházairól szóló kis könyvecskében ezt olvashatjuk a mecseknádasdiról:
"A falu nyugati szélén, a Vogelsberg aljában, az 1891-ben épült, egykori Gungl-kocsma és lakóház épületegyüttesében kapott helyet a Német Nemzetiségi Tájház.
Az L alakban épült, tégla falazatú, nyeregtetős, csonkakontyos épület cseréptetős, hosszú gangos, helyenként alátámasztott esztergált faoszlopokkal. Az épület öt szobájában a "Népi kismesterségek Baranya németségének köréből" című kiállítás látható. A Kelet-Mecsek vidékének nagy múltú kézművességéből, a mézeskalácsos- és gyertyaöntő mesterségből, a kádárok munkájáról, a klumpa és faeszköz készítőkről, a helyi fazekasmesterség termékeiből és eszközanyagából ad válogatást a tárlat.
A Mecseknádasd környékéről összegyűjtött szobaberendezés tárgyai az utóbbi százötven év életmódváltozását illusztrálja."
A felvételek 2016. március 29-én készültek.
Az épület kívülről... |
A kiállítás... |
Kilátás a tájház mellől |
Az ehhez az úthoz kapcsolódó összes bejegyzés:
Nagyon szép rendezett kívül-belül értékes kiállítási tárgyakkal! Nagyon tetszenek a cserép edények bögrék , kedvelem őket . Szerintem ez az Ízőrzők műsorában is szerepelt régebben.
VálaszTörlésKöszönöm szépen Éva, egy szép nap befejező látnivalója volt a tájház, nekünk is nagyon tetszett.
TörlésIgen, volt az Ízőrzőkben is 😊.
Látom, hogy a fotók 2016-ban készülterk, de mégis jó volt a szememnek, meg a szívemnek. Mert én, amikor még korábban (2011) voltam ott, bizony nem így nézett ki a ház. Nagyon remélem, hogy az elmúlt 9 évben nem romlott az állapota...El is határoztam, hogy tavasszal - ha módom lesz rá - megnézem. https://aranyosfodorka.blogspot.com/2011/03/delutan-mecseknadasd.html
VálaszTörlésKöszönöm Mari, látogasd meg, ha jön a jó idő! Reméljük hogy az elmúlt évek alatt sem romlott sokat a ház állapota, akkor nagyon szép volt.
Törlés